Romanya Trabzon Fahri Konsolosluğu

Romanya Trabzon Fahri Konsolosluğu, Türkiye’de bulunan ve diplomatik olmayan Romanya temsilciliklerinden birisidir. Trabzon’da Romanya başkonsolosluğu ve Romanya konsolosluğu kurulmasına gerek görülmediği için Romanya adına Trabzon ve çevresindeki ticari işler ile ilgilenmesi için Romanya Trabzon Fahri Konsolosluğu kurulmuştur.

Romanya Trabzon Fahri Konsolosluğu’nun birincil ve en önemli amacı, Romanya ile Trabzon çevresindeki ticari bağları güçlendirmek ve yönetmektir. Türkiye ve Romanya arasında yeni yatırım alanları ve ticari anlaşmalar yapmayı amaçlamaktadır. Romanya’nın Trabzon ve çevresindeki ekonomik çıkarlarını gözetmektedir.

Romanya Trabzon Fahri Konsolosluğu’na diplomatik bir yetki verilmemiştir bundan dolayı, Romanya vize başvurularını kabul etme ve değerlendirme yetkisi yoktur. Acil olan durumlarda Romanya vatandaşlarının belge kopya ve belge tasdiki işlemleri yapmaktadır. Romanya’ya seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Romanya vize başvurularını Romanya Başkonsolosluğu’na ya da Büyükelçiliğine yapmalıdır.  

Romanya Trabzon Konsolosluğu Çalışma Saatleri

Romanya’nın Trabzon’daki Fahri Konsolosluğu hafta içi her gün saat 09.00 ile 17.00 arasında çalışmaktadır.

Romanya Trabzon Konsolosu Kimdir?

Romanya’nın Türkiye de bulunan temsilciliğinden birisi, Romanya Trabzon Fahri Konsolosluğudur. Romanya Trabzon Fahri Konsolosluğu yöneticisi ise Romanya Trabzon Fahri Konsolosudur. Romanya’nın Türkiye de bulunan temsilciliğinden biri Romanya Trabzon Fahri Konsolosluğudur. Romanya Trabzon Fahri Konsolosluğunu temsil eden kişiler ise Romanya Trabzon Fahri Konsolosudur. 
Romanya Fahri Konsolosu kim olduğu hakkında bilgi yoktur. Romanya Trabzon Fahri Konsolosunun kim olduğunun hakkında bilgi edinilince burada verilecektir.
Romanya Trabzon Fahri Konsolosu’nu temel amacı Trabzon ile çevresinde ki Romanya ticari gücü arttırmak, Romanya ile Türkiye arasında yeni ticari iş birlikleri ve yatırım alanı ortaya çıkarmaktır. Bu sebeple Romanya Trabzon Fahri Konsolosunun Romanya vatandaşı olması gerek yoktur. Trabzon ve çevresi de tanınan kişi arasından seçilmektedir.
Romanya ile Türkiye arasında ki ilişkileri her alanda geliştirme ve düzenlemeyi amaçlamakta. Trabzon çevresinde bulunan Romanya vatandaşına her alanda destek sağlamaktadır ve yetki verildiği zaman Konsolosluk himayeleri sağlanmaktadır.

Romanya Trabzon Konsolosluğu Vize İşlemleri

Türkiye’den Romanya’ya seyahat edecek olan kişi, Romanya seyahati için Romanya vizesi almalıdır. Romanya vizesi Trabzon’dan alacak olan kişi, Romanya Trabzon  Fahri Konsolosluğu vize işlemini merak etmektedir. Bu yazı da Romanya  Trabzon  Fahri Konsolosluk vize işlemi hakkında bilgiler verilmiştir. Romanya Trabzon  Fahri Konsolosluğu vize işlemi;
Romanya Trabzon  Fahri Konsolosluk, vize işlemi için öncelikle seyahat amaçlarına uygun olan Romanya vize türü belirlemelidir.
Romanya vize türü belirleyen kişi, Romanya Trabzon  Fahri Konsolosluğundan randevu almalıdır. Romanya Trabzon  Fahri Konsolosluk, vize randevusu kadar gerekli olan Romanya vize evrakı hazırlanmalıdır. Hazırlanan Romanya vize evrakı randevu tarihinde Romanya Trabzon  Fahri Konsolosluğuna teslim etmelidir. Romanya Trabzon  Fahri Konsolosluğuna yapılan vize başvuru değerlendirme yetkisi Romanya Ankara Büyükelçiliği ve Romanya İstanbul Başkonsolosluğuna aittir. 

Romanya Trabzon Konsolosluğu Vize Başvurusu

Romanya’ya seyahat edecek olan kişi, Romanya seyahatleri için vize almalıdır. Romanya vize alacak olan kişi vize başvuru Romanya Trabzon Fahri Konsolosluğuna yapabilir. Romanya Trabzon  Fahri Konsolosluğuna vize başvuru yapacak olan kişi, Romanya Trabzon  Fahri Konsolosluk, vize başvuru araştırmaktadır. Romanya Trabzon Fahri Konsolosluk, vize başvurusu da bulunacak olan kişi, Romanya vize başvuru için randevu almalıdır. Randevu tarihlerine kadar Romanya vize başvuru için gerekli olan evrak hazırlanmalı ve Romanya Trabzon  Fahri Konsolosluku randevu tarihlerinde yetkiliye teslim edilmelidir. Romanya Trabzon  Fahri Konsolosluğuna vize başvuru yapacak olan kişi, aşağıdaki duruma dikkat etmelidir. Romanya Trabzon  Fahri Konsolosluğuna vize başvurusu yapacak olan kişi gerekli olan vize evrakını eksiksiz olarak hazırlamalı. Başvuru yapacak olan kişi, gerekli olan ve Romanya da geçerli olan seyahat sigortası yaptırmalıdır. Romanya vizesi başvurusunda bulunacak olan kişinin Romanya seyahat masrafını karşılayacak maddi durumlara sahip olması gerekmekte.

Romanya Trabzon Konsolosluğu Vize Randevusu

Trabzon  çevresi de ikamet eden ve Romanya vize alacak olan kişi, Romanya vize başvurusu Romanya Trabzon  Fahri Konsolosluğuna yapabilir. Romanya Trabzon Fahri Konsolosluğuna vize başvuru için randevu alınmalıdır.  Romanya Trabzon  Fahri Konsolosluğundan randevu almak isteyen kişi, Romanya Trabzon  Fahri Konsolosluku vize randevusu konsolosluk ile iletişimlere geçerek alabilir. Romanya Trabzon  Fahri Konsolosluk, vize randevusu alacak olan kişi aşağıdaki duruma dikkat etmelidir. Romanya Trabzon  Fahri Konsolosluk, vize randevusu almış olan kişi  Romanya vize randevusu kaçırmamalıdır. Randevusuz başvurular kabul edilmez. Randevu tarihlerinde gerekli olan evrak yanınızda bulunmalıdır. Romanya Trabzon  Fahri Konsolosluk, vize evrakı konsolosluğun istediği sıralarda hazırlamalıdır.
Romanya Trabzon  Fahri Konsolosluk vize randevusunda en az 15 dakika önce konsoloslukda bulunmanız tavsiye edilmekte.
Romanya Trabzon Fahri Konsolosluğunu ziyaret etmeden öncesi Romanya Trabzon  Fahri Konsolosluk ile iletişime geçerek detaylı bilgiler almanız tavsiye edilmektedir.  

Romanya Aile Birleşimi Vizesi ile ilgili bilgi almak için bizi arayın.

TOP İzmir Web Tasarım