Romanya Kayseri Fahri Konsolosluğu

Romanya seyahati gerçekleştirmek isteyenler, bunun için vize almak zorundadırlar. Vize almaktan siyah, yeşil ve gri pasaport sahipleri muaftırlar. Vize başvurusu yapacak olanlar, işlemlerinin sorunsuz olarak halledilebilmesi için, vize türüne uygun olan evrakları eksiksiz olarak doldurmalıdır. Böylece vize işlemlerinde sorun yaşanmasının da önüne geçilebilir.

Hatasız ve eksiksiz olarak doldurulan evrakla birlikte Kayseri Romanya Fahri Konsolosluğu üzerinden işlemler yürütülebilir. Vize işlemlerinde parmak izi zorunluluğu da vardır. Eğer ki parmak izi kaydı yoksa bunun için gerekli randevular alınarak işlemler gerçekleştirilebilir. 5 yıl içerisinde bu işlem gerçekleştirildiyse, yeniden yapılmasına gerek yoktur.

Çünkü bilgiler sistem üzerinde saklı tutulur ve kullanımı sağlanabilir. Kayseri şubesi üzerinden iletişim kurularak kontrol sağlayabilmek mümkündür. Romanya Schengen üyesi bir ülke değildir. Seyahat edecek olanlar, diğer vizelerin alınabilmesi için başvuruda bulunabilirler.

Romanya Kayseri Fahri Konsolosluğu Vize İşlemleri

Romanya ülkesi Schengen üyesi olmamasının yanı sıra, çok girişli Schengen vizesi olanlar ülkeye giriş sağlayabilir. Kayseri Romanya Fahri Konsolosluğu bu konuda vatandaşlara hizmet verir. C tipi ya da D tipi vizeler kolayca alınabilir. Vize işlemlerini yapacak olanların vize evraklarını hazırlaması gerekir. Vize evraklarında, vize türüne göre değişiklikler olabilir. Doldurulması gereken vize evrakları şunlar olabilir;

  • Romanya Vize başvuru formu
  • Fotoğraf
  • Seyahat sağlık sigortası
  • Banka hesap dökümü
  • Meslek bilgileri
  • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
  • Dilekçe ve davetiye
  • Yaşı küçük olanlar için aileden alınmış bir izin belgesi

Fahri Konsolosluk üzerinden teslim edilebilir. Genel olarak 5 ya da 15 gün içerisinde vize başvuruları sonuçlanır. Olumlu olabileceği gibi olumsuz sonuçlanmalar da gerçekleşebilir. Vize başvurularıyla alakalı detaylı bilgi alabilmek için kurumun yetkililerinden de bilgi alabilirsiniz. Bunun yanı sıra şikayet ya da öneriler  kurum web sitesi üzerinden iletilebilir. Konsolosluk yönergeleri takip edildiği takdirde, vize işlemleri sorunsuz halledilebilir.

Romanya Kayseri Fahri Konsolosluğu Hakkında

Romanya Kayseri Fahri Konsolosluğu, Romanya’nın Türkiye’de bulunan ve diplomatik olmayan temsilciliklerinden birisidir. Kayseri’de Romanya başkonsolosluğu ve konsolosluğu kurulmasına gerek görülmemiş ve Romanya adına Kayseri ve çevresindeki ticari faaliyetleri yönetmesi ve yeni ticari iş birlikleri yapması için Romanya Kayseri Fahri Konsolosluğu kurulmuştur.

Romanya Kayseri Fahri Konsolosluğu’nun birincil ve en önemli amacı, Romanya ile Kayseri çevresindeki ticari ilişkileri yönetmektir. Türkiye ve Romanya arasında yeni yatırım alanları, ticari ve ekonomik işbirlikleri ortaya çıkarmaktır. Romanya’nın bölgedeki ekonomik çıkarlarını gözetmektedir.

Romanya Kayseri Fahri Konsolosluğu’na diplomatik bir yetki verilmediğinden dolayı, vize başvurularını kabul etme ve değerlendirme yetkisi yoktur. Sadece acil durumlarda Romanya vatandaşlarına kopya ve belge tasdiki işlemleri ve yaşam belgesi işlemleri yapmaktadır. Romanya’ya seyahat edecek olan  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları başvurularını Romanya Başkonsolosluğu’na Romanya Konsolosluğu’na ya da Büyükelçiliğine yapmalıdır.

Romanya Kayseri Fahri Konsolosluğu Çalışma Saatleri

Romanya’nın Kayseri Fahri Konsolosluğu, hafta içi her gün 08.30 ile 17.00 arasında çalışmaktadır.

Romanya Vize Reddi ile ilgili bilgi almak için bizi arayın.

TOP İzmir Web Tasarım