Romanya İstanbul Fahri Başkonsolosluğu

Romanya İstanbul Başkonsolosluğu, Türkiye’de Romanya’nın çıkarlarını koruyan, bunları daha iyi bir yere getirmeye çalışan, Türkiye’de ki gelişmeleri yakından takip eden ve kendi vatandaşlarının haklarını gözeten resmi bir kurumdur. Resmi bir kurum olmasına karşın diplomatik yetkileri bulunmuyor. Romanya İstanbul Başkonsolosluğu’nun birtakım görev ve sorumlulukları vardır. Bu görev ve sorumluluklar ise çeşitli antlaşmalar ve yönetmeliklerle düzenlenmiştir.

Romanya Başkonsolosluğu, temel olarak Romanya’nın ticari menfaatlerini korumak ve geliştirmekle yükümlüdür. Bunların yanında hem kendi vatandaşlarına hem de yabancı vatandaşlara çeşitli alanlarda hizmetler sunmakla da görevlendirilmiştir.

Kurumun çalışma saatleri Pazartesi ve Perşembe günlerinde 09:00 ile 13:00 arasındır. Cuma günlerinde ise 09:00 ile 12:00 arasında hizmetler verilir.

Evrak teslim etmek için hafta içinde her gün 09:00 ile 13:00 arasında hizmet alabilirsiniz. Evrak almak için ise yine hafta içi her gün 13:00 ile 15:00 arasında hizmet alma imkanı bulabilirsiniz.

Romanya Konsolosluğu İstanbul Hakkında

Romanya konsolosluğu İstanbul, Türkiye’de bulunan Romanya temsilciliklerinden birisidir. Romanya ve Türkiye arasındaki diplomatik ilişkileri düzenlemektedir. Romanya konsolosluğu İstanbul ve çevresindeki illerden sorumludur.

Görevli olduğu bölge içerisinde kalan Romanya vatandaşlarına her anlamda destek olmaktadır. İstanbul ve çevresindeki Romanya vatandaşlarına, Türkiye’de vatandaşlık haklarını sağlamaktadır. Romanya ve Türkiye arasında bir köprü görevi görmektedir.

Romanya konsolosluğu İstanbul, İstanbul ve çevresinde iş kurmuş olan Romanya vatandaşları ya da Türkiye ile ticaret yapan Romanya vatandaşlarına ticareti konusunda destek olmaktadır. Romanya Konsolosluğu İstanbul, İstanbul ve çevresinde bulunan Romanya vatandaşlarının Türkiye’deki hayatlarını kolaylaştırmak, Romanya çıkarlarını ve haklarını korumak, Romanya vatandaşlarının haklarını korumak için çalışmaktadır. Bu işlemleri yaparken ise Türk hukukuna ve anayasasına, Romanya hukukuna ve uluslararası hukuka göre hareket etmektedir.

İstanbul ve çevresinde yaşayan ve Türkiye’den Romanya’ya seyahat edecek olan Türk ve Türkiye’de yasal olarak ikamet eden farklı ülke vatandaşlarına vize işlemleri hizmeti vermektedir. Bunun yanında Türkiye’de bulunan Romanya vatandaşlarına belge yenileme, belge onaylama, konsolosluk ve noter hizmeti vermektedir. Romanya konsolosluğu İstanbul, Romanya’nın Türkiye’de Bulunan Romanya Ankara Büyükelçiliğine bağlı çalışmaktadır.

Romanya İstanbul Konsolosluğu ile İlgili

Romanya'nın İstanbul Konsolosluğu, Romanya ile Türkiye arasındaki bağları geliştirmeyi amaçlamaktadır. Türkiye ve Romanya vatandaşlarına konsolosluk, vize işlemleri, belge tasdik işlemleri, noter, vergi tahsil hizmeti vermektedir.

Romanya İstanbul Konsolosluğu, Türkiye Cumhuriyeti ve Türkiye’de ikamet izni olan diğer ülke vatandaşlarına ise Romanya seyahati için vize hizmeti vermektedir. Romanya’a seyahat edecek olan Umuma Mahsus Pasaport sahibinin vize alması gerekmektedir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi

Diplomatik, Hususi ve Hizmet Pasaport sahipleri ise 90 güne kadar olan seyahatlerde vizeden muaftır. Seyahat öncesinde online olarak Romanya vize başvuru formu doldurulmalıdır. Ardından ise Romanya vize başvurusu için vize başvuru merkezi ya da Romanya temsilciliklerinden Romanya vize başvurusu için randevu alınmalıdır. Ardından randevu tarihine kadar vize başvurusu için gerekli olan belgeler hazırlanmalı ve randevu tarihinde Romanya İstanbul Konsolosluğu’na teslim edilmelidir.

Romanya İstanbul Konsolosluğu, İstanbul ve çevresinde yaşayan Romanya vatandaşlarına aşağıdaki hizmetleri vermektedir.

 • Fotokopi tasdik işlemleri
 • Belge tasdik işlemi
 • Evlilik ve boşanma işlemleri
 • Romanya vatandaşlarına ihtiyaç desteği
 • Romanya vatandaşlarına sağlık desteği
 • Doğum ve ölüm işlemleri
 • Romanya vatandaşlarına eğitim desteği hizmeti vermektedir.
 • Kimlik, pasaport, ehliyet, ruhsat yenileme işlemleri

İstanbul Romanya Konsolosluğu Hakkında Bilgi

İstanbul Romanya Konsolosluğu, Romanya’nın Türkiye’de bulunan temsilciliklerindendir. Romanya ve Türk vatandaşlarına bazı hizmetler vermektedir.

İstanbul Romanya Konsolosluğu, Türkiye ve Romanya resmi tatillerinde kapalıdır. Görev bölgeleri arasında İstanbul, Muğla, Bursa, Kırklareli, Bolu, Sakarya, Manisa, Balıkesir, Kocaeli, Denizli, Edirne, Yalova, Çanakkale, Aydın, Tekirdağ illeri vardır. Bu bölge içerisinde bulunan ve Türkiye’de iş kurmuş olan Romanya vatandaşlarına ya da ticaret yapacak olan Romanya vatandaşlarına destek olmaktadır.

Romanya’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları, Romanya vizesi almalıdır. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaportu sahipleri, 90 güne kadar olan Romanya seyahatlerinde vizeden muaftır. Ancak Umuma Mahsus Pasaport sahipleri Romanya vizesi almalıdır.

İstanbul Romanya Konsolosluğu’nda yapabileceğiniz işlemler aşağıda verilmiştir.

 • Doğum belgesi tasdik işlemi
 • Romanya seyahati için vize işlemi
 • Yeminli beyan ve kefaletname
 • Ticari amaçlar için vekaletname
 • Sağlık belgesi tasdik işlemleri
 • Evlilik belgesi tasdik işlemleri
 • Yeminli tasdik mektubu
 • Kişisel ihtiyaçlar için vekaletname
 • Ölüm belgesi tasdik işlemi
 • Bekarlık belgesi tasdik işlemi
 • Vekaletname tasdik işlemi
 • Deneyim belgesi tasdik işlemi
 • Kişisel varlıklar için vekaletname

Romanya İstanbul Başkonsolosluğu Görev Bölgeleri

İstanbul dışında hizmet verilen şehirler Bartın, Bolu, Bilecik, Karabük, İstanbul, Kocaeli vardır. Aynı zamanda Kırklareli, Kütahya, Tekirdağ, Sakarya, Yalova ve Zonguldak’ta hizmet verilen şehirlerarasında yer alıyor. Bu illerde yaşayan Türk vatandaşları kurumdan vize başvuru hizmeti alabilirler.

Romanya Vize Başvuru Formu ile ilgili bilgi almak için bizi arayın.

Romanya İstanbul Başkonsolosluğu Hizmetleri

Romanya vatandaşları ve diğer yabancı vatandaşlara kurum birçok farklı alanda hizmet veriyor. Kendi vatandaşlarına verdiği hizmetler şu şekildedir:

 • Pasaport ve kimlik belgelerinin yenilenmesi, değiştirilmesi
 • Konsolosluk kaydı
 • Doğum, ölüm, evlenme ve boşanma kayıtları
 • Askerlik işlemleri
 • Sertifika alımları
 • Belge tasdik ettirilmesi ve yasallaştırılması
 • Noter işlemleri

Bunların yanında Romanya’dan gelip Türkiye’de iş kuracak olan Romanya vatandaşlarına danışmanlık hizmeti verilmesi, Romanya ve Türkiye vatandaşlarının kaynaşması için birtakım organizasyonlar düzenlenmesi de yine konsolosluğun görevleri arasındadır. Bunların yanında vize işlemleri konusunda da yine kurumdan hizmet alınması gerekiyor.

Romanya İstanbul Başkonsolosluğu Vize İşlemleri

Romanya’ya seyahat edecek olan Türk ve diğer yabancı vatandaşların vize alması zorunlu hallerdendir. Vize işlemlerinden muaf olmayan pasaport sahiplerinin bu işlemleri yapabilmeleri için hazırlamaları gereken evraklardan ilki başkonsolosluktan temin edilecek olan başvuru formudur. Başvuru formunun istenilen şartlara uygun olarak doldurulması, vize türünün işaretlenmesi, tüm bilgilerin eksiksiz olarak yazılması gerekiyor.

Pasaportun mutlaka geçerlilik süresi olmasına da ayrıca dikkat edilmelidir. En az iki tane boş yaprağı bulunması gereken pasaportunuzun okunabilir durumda olması da belirtilen kriterler arasındadır. Eğer daha önce kullandığınız bir pasaport var ise bunların da mutlaka dosyanızda yer alması gerekiyor. Vize ücretlerinin ödenmesi ve dekontlarında dosyada bulunması da aranılan detaylar arasındadır.

Romanya vize işlemleri sırasında seyahat bilgileriniz, sağlık sigortanız, finansal bilgileriniz, eğitim ve iş bilgileriniz, seyahat amacına uygun dilekçe ve davetiye gibi belgelerin bulunması da önemlidir. Vize evrakları kişilerin vize türüne göre farklılık gösteriyor. Bu sürede sizlerden ek olarak başka evraklar da istenebiliyor.

Romanya Başkonsolosluğu İstanbul

Romanya İstanbul Başkonsolosluğu, Romanya Devleti’ni Türkiye’de temsil eden diplomatik temsilciliklerinden birisidir. Romanya İstanbul Başkonsolosluğu faaliyetlerini, Romanya Ankara Büyükelçiliği’ne bağlı olarak yürütmektedir.  Romanya İstanbul Başkonsolosluğu, Romanya ve Türkiye Cumhuriyeti kanununa göre ve uluslararası hukuka bağlı kalarak Romanya vatandaşlarının ve Romanya’nın Türkiye’deki haklarını korumaktadır. Romanya İstanbul Başkonsolosluğu, Romanya-Türkiye ikili ilişkilerin gelişmesini sağlar. Romanya ve Türkiye arasında diyalog oluşturur.

Romanya İstanbul Başkonsolosluğu, Romanya ve Türkiye arasındaki ilişkileri geliştirmek ya da belirli bir seviyede tutmak ile ilgilenmektedir. Romanya vatandaşlarına konsolosluk hizmeti ve noter hizmeti sağlamaktadır. Romanya vergi mükellefiyeti olan kişilerden vergi tahsil etmeyi amaçlamaktadır. Romanya’ya seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ve Türkiye’de ikamet eden yabancı ülke vatandaşlarına Romanya seyahati için vize hizmeti vermektedir.

Romanya İstanbul Başkonsolosluğu Randevu

Romanya konsolosluk işlemi olan kişiler işlemlerini Romanya İstanbul Başkonsolosluğu’nda yapabilir. Romanya İstanbul Başkonsolosluğu konsolosluk işlemi yapacak olan kişilerin Romanya İstanbul Başkonsolosluğu randevu işlemi yapması gerekmektedir. Romanya İstanbul Başkonsolosluğu randevusuz işlem kabul etmemektedir. Bunun için konsolosluk işlemlerini Romanya İstanbul Başkonsolosluğu’nda yapacak olan kişilerin randevu alması gerekmektedir.

Romanya İstanbul Başkonsolosluğu işlemi yapacak olan kişiler işlemlerini hangi bölümde yapacaksa o bölümden randevu almalıdır. Randevu alacak olan kişiler başvuru yapacağı Romanya İstanbul Başkonsolosluğu bölümlerinin e-posta adreslerine mail göndererek ya da o bölümün telefon numarası ile iletişime geçerek randevu alabilir.

Romanya İstanbul Başkonsolosluğu randevu işlemi yapan kişiler gerekli evraklar ile randevu tarihinde Romanya İstanbul Başkonsolosluğu’nda bulunması gerekmektedir. Bu evraklar randevu tarihinde teslim edilmelidir. Romanya İstanbul Başkonsolosluğu randevu işlemini kaçıran kişilerin işlemleri yapılmayabilir Bundan dolayı randevu tarihinde Romanya İstanbul Başkonsolosluğu’nda bulunmaya dikkat etmesi gerekmektedir. Randevu tarihini kaçıran kişilerin yeniden randevu alması gerekebilir.

Romanya İstanbul Başkonsolosluğu’nda Türkiye Cumhuriyeti, Romanya ve diğer ülke vatandaşları Romanya İstanbul Başkonsolosluğu randevu işlemi yaparak konsolosluk işlemlerini tamamlayabilir.

Romanya İstanbul Başkonsolosluğu Vize Randevusu

Romanya’ya belirli bir amaçla seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının ve Türkiye’de ikamet eden diğer ülke vatandaşlarının seyahat amacına uygun vize alması gerekmektedir. Romanya’ya seyahat edecek olan ve seyahati için vize alacak olan kişiler başvurularını Romanya İstanbul Başkonsolosluğu’na yapması gerekmektedir. Romanya İstanbul Başkonsolosluğu’na vize randevusu yapacak olan kişilerin randevu alması gerekmektedir.

Romanya İstanbul Başkonsolosluğu vize başvurularını randevusuz olarak kabul etmemektedir. Bundan dolayı Romanya vizesi alacak olan herkesin Romanya İstanbul Başkonsolosluğu vize randevusu alması gerekmektedir. Romanya İstanbul Başkonsolosluğu vize başvurularının kabulü, randevu sistemi ile yapılmaktadır.

Romanya İstanbul Başkonsolosluğu vize randevusu almış olan kişiler randevu tarihinde gerekli olan evraklar ile Romanya İstanbul Başkonsolosluğu’nda bulunulması gerekmektedir. Vize ücreti tam ve nakit olarak randevu tarihinde Romanya İstanbul Başkonsolosluğu’na teslim edilmelidir.

Romanya İstanbul Başkonsolosluğu vize randevusu almış olan kişiler, Romanya vize randevu tarihini kaçırmamaya dikkat etmelidir. Randevu tarihini kaçıran kişilerin işlemleri yapılmayabilir. Bu durumda yeniden randevu alınması gerekebilir.

Romanya İstanbul Başkonsolosluğu telefon numarası ve mail adresi ile alınabilmektedir. Bunun için Romanya İstanbul Başkonsolosluğu ile iletişime geçebilirsiniz.

Romanya İstanbul Başkonsolosluğu Başvuru

Romanya konsolosluk işlemleri ya da vize işlemi olan kişiler bu işlemlerini Romanya İstanbul Başkonsolosluğu’na yapabilir. Romanya İstanbul Başkonsolosluğu’na Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Birleşik Romanya Devletleri vatandaşları ve Türkiye’de yasal olarak ikamet eden diğer ülke vatandaşları işlemlerini yapabilmektedir. Romanya İstanbul Başkonsolosluğu başvuru işlemi yapacak olan kişilerin randevu alması gerekmektedir.

Romanya İstanbul Başkonsolosluğu başvuru işlemleri randevu sistemi ile yapılmaktadır. Romanya İstanbul Başkonsolosluğu ile iletişime geçerek randevu alınabilir. Randevu alan kişiler gerekli olan evraklar ile Romanya İstanbul Başkonsolosluğu başvuru işlemini yapabilir.

Romanya İstanbul Başkonsolosluğu başvuru işlemi yapacak olan kişiler; Romanya vatandaşlık işlemi, evlilik işlemi, boşanma işlemi, doğum işlemi, ölüm işlemi, nüfus kayıt ve diğer nüfus işlemleri yapılmaktadır. Ayrıca kimlik yenileme, ehliyet yenileme pasaport yenileme işlemleri de yapılmaktadır. Romanya vergi mükellefiyeti olan kişiler vergi işlemlerini Romanya İstanbul Başkonsolosluğu’nda yapabilmektedir.

Romanya İstanbul Başkonsolosluğu başvuru işlemi ile Romanya vize başvurusu da yapılmaktadır. Romanya vize başvurusu yapacak olan kişilerin Romanya İstanbul Başkonsolosluğu’ndan randevu alması ve randevu gününde gerekli evrakları teslim ederek başvuru işlemlerini başlatması gerekmektedir.

Romanya İstanbul Başkonsolosluğu Vize Başvurusu

Belirli bir amaç ile Romanya’ya seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ve Türkiye’de ikamet eden diğer ülke vatandaşlarının Romanya vizesi alması gerekmektedir. Romanya vize başvurusu yapacak olan kişilerin Romanya İstanbul Başkonsolosluğu vize başvurusu yapabilir. Romanya’ya seyahat edecek olan Diplomatik Pasaport, Hizmet Pasaportu ve Hususi Pasaport sahiplerinin 90 günü geçmeyen seyahatleri için vize almasına gerek bulunmamaktadır. Romanya İstanbul Başkonsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişiler başvurularını aşağıdaki şekilde yapabilir.

 • Romanya vize başvurusu yapacak olan kişiler öncelikle seyahat amacına uygun olan vize türünü belirlemelidir.
 • Vize türünü belirleyen kişiler başvurularını Romanya İstanbul Başkonsolosluğu, Romanya Ankara Büyükelçiliği ve Romanya İzmir Konsolosluğu’na yapılabilir.
 • Diplomatik temsilciliğe başvuru yapmadan önce online randevu alınmalıdır.
 • Online vize randevusu alırken talep edilen evrakların sisteme eksiksiz olarak yüklenmesi gerekmektedir.
 • Yükleme işlemi tamamlandıktan ve onay alındıktan sonra gerekli lan evraklar hazırlanmalı ve başvuru ikamet ettiğini bölgenden sorumlu Romanya temsilciliğine başvurmalısınız.

Romanya vize başvuruları ortalama olarak 10 ile 15 gün arasında sonuçlanmaktadır. İstenen Romanya vize evraklarının eksiksiz olması gerekmektedir.

Romanya İstanbul Başkonsolosluğu çalışma saatleri

 Romanya İstanbul Başkonsolosluğu hafta içi saat 09.00 ile 15.00 arasında hizmet vermektedir.

Romanya İstanbul Başkonsolosluğu Tatil Günleri

Romanya Başkonsolosluğundan hizmet alamayacağınız tatil günleri şu şekildedir:

 • Yeni Yıl
 • Romanya’nın Birleşme Günü
 • İşçi Bayramı
 • Paskalya dönemi
 • Paskalya Yortusu sonrası 7. Pazartesi
 • Sfantul Andrei
 • Sfantul Maria Mare
 • Noel

Bunların yanında Türkiye’de ki resmi ve dini bayramlar da yine hizmet verilmeyen tatil günlerinden sayılıyor.

Romanya Konsolosluğu İstanbul Telefon

Romanya’ın Türkiye’de bulunan konsolosluklarından birisi Romanya İstanbul Başkonsolosluğu’dur. Romanya İstanbul Konsolosluğu, Romanya vatandaşlarına konsolosluk ve vatandaşlık hizmeti, Romanya’a seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarına ise vize hizmeti sağlamaktadır. Romanya İstanbul Konsolosluğu’nun yetki alanı içerisinde bulunan illerde ikamet eden kişiler Romanya Konsolosluğu’na başvurabilmektedir.

Romanya İstanbul Konsolosluğu’nun yetki alanı içerisinde İstanbul, Afyon, Bilecik, Bursa,  Çanakkale, Denizli, Edirne, Muğla, Sakarya,  İzmir, Tekirdağ, Uşak, Kırklareli, Kocaeli, Kütahya, Manisa, Aydın, Balıkesir,  Yalova illeri bulunmaktadır.

Yukarıdaki illerde ikamet eden kişiler Romanya Konsolosluk işlemleri için, Romanya İstanbul Konsolosluğu ile iletişime geçip detayları öğrenebilir. 

Romanya Konsolosluğu İstanbul telefon numarasına belirli saatler içerisinde ulaşılabilmektedir. Romanya Konsolosluğu İstanbul telefon numarasına 09.00 ile 15.30 arasında ulaşılmaktadır. Romanya İstanbul Konsolosluğu, Türkiye ve Romanya resmi tatillerinde, hafta sonlarında çalışmamaktadır. Bu tarihlerde Romanya İstanbul Konsolosluğu telefon numarasına ulaşılmamaktadır.

Romanya Konsolosluğu İstanbul Adres

Romanya’nın Türkiye’de bulunan temsilciliklerinden birisi Romanya İstanbul Konsolosluğu’dur. Romanya Konsolosluğu İstanbul’un görev bölgeleri arasında İstanbul, İzmir, Aydın, Balıkesir, Edirne, Kocaeli, Kırklareli, Bilecik, Bursa, Sakarya, Tekirdağ, Uşak,  Çanakkale, Kütahya, Manisa, Muğla, Yalova illeri bulunmaktadır. Bu illerde ikamet eden Romanya vatandaşları ve Türk vatandaşları konsolosluk ve vize başvurularını Romanya İstanbul Konsolosluğu’na yapmalıdır.

Romanya Konsolosluğu İstanbul Adres:  Etiler Mahallesi, Yanarsu Sokak, Narin Sitesi, No:42, PK: 34437 Beşiktaş/İstanbul

Romanya’nın İstanbul Konsolosluğu hafta içi saat 09.00 ile 15.00 arasında çalışmaktadır. Bu saatler dışında Romanya İstanbul Konsolosluğu kapalıdır. Ayrıca Türkiye ve Romanya resmi tatillerinde de hizmet vermemektedir. Romanya İstanbul Konsolosluğu tatil günleri şu şekildedir;

 • 1 Ocak- Yılbaşı
 • 24 Ocak- Romen Beylikleri Birleşimi Günü
 • 04 Nisan- Paskalya
 • 23 Nisan- Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
 • 6 Mayıs- Gergyovden Bayramı
 • 12 Mayıs- Ramazan Bayramı Arefisi
 • 13-15 Mayıs- Ramazan Bayramı
 • 19 Mayıs- Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
 • 15 Temmuz- Milli Birlik ve Demokrasi Günü
 • 15 Ağustos 2021- Aziz Meryem’in Göğe Yükselişi Bayramı
 • 20-23 Temmuz- Kurban Bayramı
 • 30 Ağustos- Zafer Bayramı
 • 29 Ekim- Cumhuriyet Bayramı
 • 30 Kasım- Aziz Andrei Bayramı
 • 1 Aralık- Romanya Ulusal Günü
 • 25-26 Aralık- Noel Tatili
 • 31 Aralık- Yılbaşı
Romanya İstanbul Başkonsolosluğu’na Nasıl Gidilir?

Romanya konsolosluk işlemi olan kişiler ve İstanbul civarında ikamet eden kişiler işlemlerini Romanya İstanbul Başkonsolosluğu’na yapmalıdır. Romanya İstanbul Başkonsolosluğu’na işlem yapacak olan kişiler ‘’Romanya İstanbul Başkonsolosluğu’na nasıl gidilir?’’ sorusunun cevabını merak etmektedir.

Romanya İstanbul Başkonsolosluğu Adresi:  Etiler, Yanarsu Sokak, Narin Sitesi, No: 42, Posta Kodu: 34437, Beşiktaş/İstanbul

Romanya İstanbul Başkonsolosluğu’na seyahat edecek olan kişiler İstanbul sınırları içerisinden konsolosluğa; otobüs, metro, tramvay, minibüs, dolmuş gibi toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabilir. Ayrıca Romanya İstanbul Başkonsolosluğu’na kendi aracınız ya da taksi ile de Romanya İstanbul Başkonsolosluğu’na ulaşım sağlayabilir. Romanya İstanbul Başkonsolosluğu yakınlarından geçen otobüs hatları aşağıda verilmiştir.

Romanya İstanbul Başkonsolosluğu yakınlarından geçen otobüs hatları;

Hat Adı Yön
58N Kabataş
59N Fatih Sultan Mehmet
43R Kabataş
59K Karayolları/ Etiler Yönü
59R Rumelihisarüstü
59RS Sarıyer
559C Rumelihisarüstü
59RK Boğaziçi Üniversitesi Kampüsü
EL2 Çınaraltı/ Sarıyer Yönü
41SF Sarıyer
 • M6 Metro hattı Romanya İstanbul Başkonsolosluğu yakınlarından geçmektedir.
 • Romanya İstanbul Başkonsolosluğu yakınlarına en çok sefer düzenleyen otobüs hatları 58N, 59N ve 59RS otobüs hatlarıdır.
TOP İzmir Web Tasarım