Romanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu

Romanya’nın Türkiye’de bulunan ve diplomatik yetki verilmemiş temsilciliklerinden birisi Romanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu’dur. Romanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu; Türkiye ile Romanya arasındaki kültürel ve sosyal bağların gelişmesinde ve yeni iş birliklerinin ortaya çıkarılmasında önemli bir rol oynamaktadır. Ayrıca Romanya adına yerel basın ile iletişim sağlamaktadır.

Romanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu, Türkiye ile Romanya arasındaki ticari ilişkileri düzenlemektedir ve yeni yatırım alanları bulmaktadır. Romanya adına Türkiye’nin Gaziantep ve çevresinde bulunan ticari ilişkilerini düzenlemektedir.

Romanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu; sadece acil durumlarda Romanya vatandaşlarının, belge ve fotokopi tasdiki, yaşam belgesi gibi noter işlemlerini yapmaktadır. Bu işlemler dışında konsolosluk hizmeti verilmemektedir. Ayrıca Romanya vizesi kabul etme ya da vize başvurularını inceleme yetkisi de bulunmamaktadır. Romanya’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşları, Romanya vize başvurularını Romanya’nın Türkiye’de bulunan diplomatik temsilciliklerine yapabilir.

Romanya Gaziantep Fahri Konsolosluğu Çalışma Saatleri

 Hafta içi saat 09.00-17.00 arasında hizmet vermektedir.

TOP İzmir Web Tasarım