Romanya Edirne Fahri Konsolosluğu

Romanya’nın Türkiye’nin Edirne ilinde bulunan ve diplomatik yetkisi olmayan temsilciliklerinden birisi Romanya Edirne Fahri Konsolosluğu’dur. Romanya Edirne Fahri Konsolosluğu; Türkiye ile Romanya arasındaki kültürel ve sosyal bağları geliştirmeyi ve Romanya ile Türkiye arasında yeni iş birlikleri ortaya çıkarmada önemli bir rol oynamaktadır. Romanya ile Edirne bölgesinde bulunan kurumlar arasında bağ kurmaktadır

Romanya Edirne Fahri Konsolosluğu, Türkiye ile Romanya arasındaki ticari ilişkileri düzenlemektedir ve yeni yatırım alanları bulmaktadır. Romanya Edirne Fahri Konsolosluğu; sadece acil durumlarda Romanya vatandaşlarının, belge onayı ve fotokopi tasdiki gibi işlemleri yapmaktadır. Romanya Edirne Fahri Konsolosluğu, Bu işlemler dışında konsolosluk hizmeti verilmemektedir. Ayrıca Romanya vizesi kabul etme ya da Romanya vize başvurularını inceleme yetkisi de verilmemiştir. Romanya’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşları, Romanya vize başvurularını Romanya’nın Türkiye’de bulunan diplomatik temsilciliklerine yapabilir.

Romanya Edirne Konsolosluğu Adresi

 Romanya’nın Edirne’de bulunan fahri konsolosluğu pazartesi-cuma arası saat 09.00-16.00 arasında çalışmaktadır.

Romanya Edirne Konsolosu Kimdir?

Romanya’nın Türkiye de bulunan temsilciliğinden birisi Romanya Edirne Fahri Konsolosluğudur. Romanya Edirne Fahri Konsolosluğu temsil eden kişiler ise Romanya Edirne Fahri Konsolosudur. Bu yazı da Romanya Fahri Konsolosu kim olduğu merak eden kişi için “Romanya Fahri Konsolos Kimdir?” sorusu cevabı verilmiştir.

Romanya Edirne Fahri Konsolosu Erol Balkandır. Erol Balkan, Edirnespor ile Edirne Rotary Kulubünde yönetici olarak görevler yapmıştır. Bunun yanı da Edirne’de ki birçok sivil toplum kuruluşuna görev almıştır. Romanya Edirne Fahri Konsolosu temel amacı Edirne ile çevresindeki Romanya ticari gücü arttırmak, Romanya ile Türkiye arasında yeni ticari işbirliği ve yatırım alanı ortaya çıkarmakdır. Bu sebeple Romanya Edirne Fahri Konsolosu Romanya vatandaşı olmasına gerek yokdur. Edirne ile çevresinde tanınan kişi arasından seçilmekte. Romanya ile Türkiye arasında ki ilişki her alanda geliştirmeyi ve düzenlemeyi amaçlamakta.  Edirne çevresine bulunan Romanya vatandaşına her alanda destek sağlamaktadır ve yetki verildiği zaman Konsolosluk himayesi sağlanmaktadır.

Romanya Edirne Konsolosluğu Vize İşlemleri

Türkiye’den Romanya’ya seyahat edecek olan kişi, Romanya seyahati için Romanya vizesi almalıdır. Romanya vizesi Edirne’den alacak olan kişi, Romanya Edirne Fahri Konsolosluğu vize işlemini merak etmektedir. Bu yazı da Romanya Edirne Fahri Konsolosluk vize işlemi hakkında bilgiler verilmiştir. Romanya Edirne Fahri Konsolosluğu vize işlemi; Romanya Edirne Fahri Konsolosluk, vize işlemi için öncelikle seyahat amaçlarına uygun olan Romanya vize türü belirlemelidir. Romanya vize türü belirleyen kişi, Romanya Edirne Fahri Konsolosluğundan randevu almalıdır. Romanya Edirne Fahri Konsolosluk, vize randevusu kadar gerekli olan Romanya vize evrakı hazırlanmalıdır. Hazırlanan Romanya vize evrakı randevu tarihinde Romanya Edirne Fahri Konsolosluğuna teslim etmelidir. Romanya Edirne Fahri Konsolosluğuna yapılan vize başvuru değerlendirme yetkisi Romanya Ankara Büyükelçiliği ve Romanya İstanbul Başkonsolosluğuna aittir. Romanya Edirne Fahri Konsolosluğuna yapılan vize başvurusu ortalama olarak 7 iş gün içinde sonuçlanmaktadır.

Romanya Edirne Konsolosluğu Vize Başvurusu

Romanya’ya seyahat edecek olan kişi, Romanya seyahatleri için vize almalıdır. Romanya vize alacak olan kişi vize başvuru Romanya Edirne Fahri Konsolosluğuna yapabilir. Romanya Edirne Fahri Konsolosluğuna vize başvuru yapacak olan kişi, Romanya Edirne Fahri Konsolosluk, vize başvuru araştırmaktadır. Bu yazı da Romanya Edirne Fahri Konsoloslukları hakkında bilgi verilmiştir. Romanya Edirne Fahri Konsolosluk, vize başvurusu da bulunacak olan kişi, Romanya vize başvuru için randevu almalıdır. Randevu tarihlerine kadar Romanya vize başvuru için gerekli olan evrak hazırlanmalı ve Romanya Edirne Fahri Konsolosluğu randevu tarihlerinde yetkiliye teslim edilmelidir. Romanya Edirne Fahri Konsolosluğuna vize başvuru yapacak olan kişi, aşağıdaki duruma dikkat etmelidir. Romanya Edirne Fahri Konsolosluğuna vize başvurusu yapacak olan kişi gerekli olan vize evrakını eksiksiz olarak hazırlamalı. Başvuru yapacak olan kişi, gerekli olan ve Romanya da geçerli olan seyahat sigortası yaptırmalıdır. Romanya vizesi başvurusunda bulunacak olan kişinin Romanya seyahat masrafını karşılayacak maddi durumlara sahip olması gerekmekte.

Romanya Edirne Konsolosluğu Vize Randevusu

Edirne çevresi de ikamet eden ve Romanya vize alacak olan kişi, Romanya vize başvurusu Romanya Edirne Fahri Konsolosluğuna yapabilir. Romanya Edirne Fahri Konsolosluğuna vize başvuru için randevu alınmalıdır.  Romanya Edirne Fahri Konsolosluğundan randevu almak isteyen kişi, Romanya Edirne Fahri Konsolosluku vize randevusu konsolosluk ile iletişimlere geçerek alabilir. Romanya Edirne Fahri Konsolosluk, vize randevusu alacak olan kişi aşağıdaki duruma dikkat etmelidir. Romanya Edirne Fahri Konsolosluk, vize randevusu almış olan kişi  Romanya vize randevusu kaçırmamalıdır. Randevusuz başvurular kabul edilmez. Randevu tarihlerinde gerekli olan evrak yanınızda bulunmalıdır. Romanya Edirne Fahri Konsolosluk, vize evrakı konsolosluğun istediği sıralarda hazırlamalıdır. Romanya Edirne Fahri Konsolosluk vize randevusunda en az 15 dakika önce konsoloslukda bulunmanız tavsiye edilmekte. Romanya Edirne Fahri Konsolosluğunu ziyaret etmeden öncesi Romanya Edirne Fahri Konsolosluk ile iletişime geçerek detaylı bilgiler almanız tavsiye edilmektedir.  

Romanya Vize Başvuru Formu ile ilgili bilgi almak için bizi arayın.

 

TOP İzmir Web Tasarım