Romanya Bursa Fahri Konsoloslugu

Bursa ve çevresindeki illerde ikamet eden çok fazla insan vardır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve Türkiye’de oturum izni olanlar Romanya vize başvurularını yapabilmek için, Bursa Romanya Fahri Konsolosluğu üzerinden hizmet alabilirler. Türkiye’de yaşayan vatandaşların pasaport, nüfus cüzdanı ve doğum işlemleri konusundaki yetkili mercidir.

Balıkesir, Bursa, Çanakkale ve İzmir’de ikameti olanlar, Romanya vizesi için bu yetkili merciye başvurmalıdır. Başvuru yapıldıktan sonra işlemler rahatlıkla yürütülebilir. Romanya vizesi alabilmek için, Konsolosluğa doğrudan müracaat gerçekleştirilemez. Bunun için vize merkezlerinden de profesyonel olarak yardım alınabilir.

E-vize portalı sayesinde işlemlerin yürütülmesi sağlanabilir. Seyahat yapacak olanların yapması gereken bir diğer işlem ise, seyahatleri öncesinde dilekçe yazmalarıdır. Talep dilekçesinde şartlarda açık bir şekilde anlatılmalıdır. Seyahat türü ve ülkede kalış süresine göre Konsolosluk ücret belirler. Seyahat edecek olanların bu ücreti ödemesi gerekir.

Romanya Bursa Fahri Konsolosluğu Hakkında

Romanya’nın Türkiye’de bulunan ve diplomatik olmayan Romanya temsilciliklerinden birisi Romanya’nın Bursa Fahri Konsolosluğu’dur. Türkiye ile Romanya arasındaki kültürel ve sosyal bağların gelişmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Ayrıca Romanya adına Bursa yerel basın ile iletişim sağlar.

Romanya Bursa Fahri Konsolosluğu, Türkiye ile Romanya arasındaki ticari ilişkileri düzenlemektedir. Romanya’nın Türkiye’nin Bursa ve çevresinde bulunan ticari ilişkilerini düzenlemektedir.

Romanya vatandaşlarının, acil durumlarda belge tasdiki ve fotokopi tasdikini yapmakta ve yaşam belgesi oluşturmaktadır. Bu işlemler dışında herhangi bir konsolosluk hizmeti verme yetkisi verilmemiştir. Ayrıca Romanya vizesi kabul etme ya da vize başvurularını inceleme yetkisi de bulunmamaktadır. Romanya’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşları, Romanya vize başvurularını Romanya’nın Türkiye’de bulunan başkonsolosluk ve konsolosluklarına yapabilir.

Romanya Vize Başvuru Formu ile ilgili bilgi almak için bizi arayın.

Romanya Bursa Fahri Konsolosluğu Çalışma Saatleri

 Hafta içi saat 08.00 ile 12.15 arası ve 13.15 ile 16.30 arasında hizmet vermektedir.

Romanya Bursa Fahri Konsolosluğu Randevu

Bursa ve çevresinde ikamet eden ve Romanya Fahri Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan Türk vatandaşları, Romanya Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de yasal olarak ikamet etmekte olan diğer ülke vatandaşlarının Romanya Bursa Fahri Konsolosluğu randevu işlemi yaparak Romanya Konsolosluğu randevusu almalıdır.

Romanya Bursa Fahri Konsolosluğu’nda işlem yapacak olan herkes Romanya Bursa Fahri Konsolosluğu randevu işlemini yerine getirmesi gerekmektedir. Romanya Bursa Fahri Konsolosluğu’nda kimlik, pasaport işlemleri, ehliyet gibi işlemleri yapacak olan Romanya vatandaşları ve Romanya Bursa Fahri Konsolosluğu’nda noter, askerlik vergi ve Romanya vatandaşlık işlemi yapacak olan herkesin Romanya Bursa Fahri Konsolosluğu randevusu alması gerekmektedir.

Romanya Bursa Fahri Konsolosluğu vize işlemi yapacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’deki üçüncü ülke vatandaşlarının da Romanya Bursa Fahri Konsolosluğu randevusu alması gerekmektedir. Romanya Bursa Fahri Konsolosluğu randevu işlemi gerçekleştirecek olan Romanya vize başvuru sahipleri randevusunu Romanya Fahri Konsolosluğu’nun  resmi internet sitesi üzerinden randevu alabilmektedir.

Romanya Bursa Fahri Konsolosluğu randevu işlemi olmadan Romanya vize başvurusunu kabul etmemektedir.  Randevu tarihinde ve saatinde Romanya Bursa Fahri Konsolosluğu’nda herkesin başvuru için gerekli evraklar ile bulunması gerekmektedir. Romanya Bursa Fahri Konsolosluğu randevu işlemi için Romanya Bursa Fahri Konsolosluğu ile iletişime geçerek detaylı bilgi alınabilir.

Romanya Bursa Fahri Konsolosluğu Vize Randevusu

Romanya Cumhuriyeti’ne seyahat etmek isteyen ve Bursa çevresinde ikamet eden kişiler başvurularını Romanya Bursa Fahri Konsolosluğu’na yapmalıdır. Uzun süreli Romanya vize başvurusu Romanya Bursa Fahri Konsolosluğu’na yapılmalıdır. Romanya Bursa Fahri Konsolosluğu’na vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin Romanya Bursa Fahri Konsolosluğu vize randevusu alması gerekmektedir.

Romanya Bursa Fahri Konsolosluğu vize randevusu işlemi sadece Romanya Konsolosluğu resmi web sitesi üzerinden alınabilmektedir. Bunun için öncelikle gerekli olan evrakları sisteme yüklemeli ve onay almalısınız.

Romanya Bursa Fahri Konsolosluğu vize randevusu olmadan Romanya vize başvurularını kabul etmemektedir. Romanya vize başvurusu için randevu alan kişiler, Romanya vize randevu tarihine kadar vize başvurusu için gerekli olan Romanya vize evraklarını eksiksiz olarak hazırlamalıdır.

Romanya Bursa Fahri Konsolosluğu randevusu alacak olan kişiler, Romanya vize randevu tarihini kaçırmamalıdır. Randevu tarihini kaçıran kişilerin tekrardan Romanya Bursa Fahri Konsolosluğu vize randevusu alması gerekebilir. Romanya Bursa Fahri Konsolosluğu vize randevusu tarihinde biyometrik parmak izi verilmelidir. Ayrıca Romanya vize harç ücreti de randevu tarihinde ödenmelidir.

Romanya randevuları Romanya Bursa Fahri Konsolosluğu ile iletişime geçerek iptal edilebilir ya da ertelenebilir.

Romanya Bursa Fahri Konsolosluğu Başvuru

Bursa ve çevresinde ikamet eden kişiler Romanya Konsolosluğu’nda işlemi olan kişiler başvurularını Romanya Bursa Fahri Konsolosluğu’na yapmalıdır. Romanya Bursa Fahri Konsolosluğu’na Romanya vatandaşları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de yasal olarak ikamet etmekte olan diğer ülke vatandaşları başvuru işlemi yapabilir. Romanya Bursa Fahri Konsolosluğu başvuru yapacak olan Romanya vatandaşları; evrak yenileme, pasaport, Romanya vatandaşlarının kimlik ve ehliyet çıkarma ve yenileme, noter işlemleri, Romanya vatandaşlık, askerlik ve vergi işlemleri gibi işlem başvuruları yapılabilir. Başvurular için başvuru sahibinin Romanya Bursa Fahri Konsolosluğu randevu alması gerekmektedir.

Bursa ve çevresinde ikamet eden ve Romanya vize başvurusu yapacak kişiler de Romanya Bursa Fahri Konsolosluğu başvuru işlemi gerçekleştirebilir. Romanya vize başvurusu yapacak olan kişiler Romanya Bursa Fahri Konsolosluğu’ndan e-vize randevusu almalıdır.

Romanya Bursa Fahri Konsolosluğu başvuru işlemi yapacak olan kişiler, Romanya başvurusu için gerekli Romanya işlemleri başvuru evraklarını hazırlayarak ve Romanya Konsolosluğu’ndan randevu alarak başvuruda bulunabilir. Romanya Bursa Fahri Konsolosluğu’nda Türkiye’de yasal olarak bulunan herkes konsolosluk işlemi yapabilmektedir.

Romanya Bursa Fahri Konsolosluğu başvuru işlemleri arasında Romanya vize işlemi, noterlik işlemler, Romanya konsolosluk işlemleri, vatandaşlık işlemleri gibi işlemler yapılabilmektedir.

Romanya Bursa Fahri Konsolosluğu Vize Başvurusu

Romanya’ya seyahat edecek olan ve Bursa çevresinde ikamet eden Türk vatandaşları ve Türkiye’de yasal olarak ikamet eden başka ülke vatandaşları Romanya Bursa Fahri Konsolosluğu vize başvurusu gerçekleştirebilir.

Romanya Bursa Fahri Konsolosluğu vize başvurusu aşağıdaki şekilde yapılabilir.

  • Romanya’ya seyahat edecek olan kişilerin öncelikle Romanya vize türünü doğru bir şekilde seçmelidir.
  • Romanya vize türünü belirleyen kişiler, daha sonra online olarak Romanya Bursa Fahri Konsolosluğu’ndan randevu almalıdır. Romanya vizesi başvurusu Romanya Konsolosluğu web sitesi üçerinden alınabilmektedir.
  • Online Bursa Fahri Konsolosluğu e-vize randevusu alındıktan sonra evraklar eksiksiz bir şekilde sisteme yüklenmelidir. Ardından ise Romanya Bursa Fahri Konsolosluğu randevusu verilmektedir.
  • Online olarak randevu alındıktan sonra talep edilen evraklar eksiksiz olarak hazırlanmalıdır. Randevu tarihinde gerekli olan evraklar teslim edilmelidir.

Romanya Bursa Fahri Konsolosluğu vize başvurusu yapacak olan kişilerin Romanya vize başvurusu için gerekli olan evraklar eksiksiz olarak hazırlamalıdır. Romanya Bursa Fahri Konsolosluğu vize başvurusu gerçekleştirecek olan kişiler, Romanya vize başvurusu için Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmalıdır. Bunun yanında Romanya vize başvurusu yapacak olan kişilerin adli sicilinin temiz olması gerekmektedir.

Romanya Bursa Fahri Konsolosluğu'na Nasıl Gidilir?

Romanya Konsolosluk işlemi olan ve Bursa’da ikamet eden kişiler Romanya Bursa Fahri Konsolosluğu’na müracaat etmesi gerekmektedir. Romanya Bursa Fahri Konsolosluğu’nda ulaşım sağlamak isteyen kişiler için ‘’Romanya Bursa Fahri Konsolosluğu’na nasıl gidilir?’’ sorusu cevaplandırılmıştır.

Romanya Bursa Fahri Konsolosluğu Adresi:

Fatih Mahallesi, Yeni Yalova Yolu Caddesi, 13. km, No: 349, Osmangazi/Bursa

Romanya Bursa Fahri Konsolosluğu’nun bulunduğu Fatih Mahallesi ve Yeni Yalova Yolu Caddesi yakınlarından otobüs, minibüs, taksi, metro, tramvay ile iletişim sağlanabilmektedir. Romanya Bursa Fahri Konsolosluğu’na ulaşım sağlayabileceğiniz otobüs hatları aşağıda verilmiştir.

Hat Adı Yön
Bursa Terminali- Harmancık Terminali Harmancık Terminali
Bursa Terminali- İnegöl Terminali İnegöl Terminali
401 Orhangazi
F/1 Mudanya Budo İskelesi- Terminal
H/1 Demirtaş- Üniversite İstasyonu
17 Terminal- Ovaakça
17/C Terminal- Demirtaş
17/E Terminal- Çağlayan
17/S Terminal- Demirtaş Sakarya
17/Y Terminal- Armutköy
18/B Terminal- Siteler
38 Terminal- Atatürk Caddesi
38/B Terminal- Nilüfer (Gece)
38/D Terminal- Yıldırım (Gece)
38/G Terminal- Atatürk Caddesi (Gece)
43/H Terminal- Uludağ Üniversitesi
43/HB Terminal- Uludağ Üniversitesi (Yeni Adliye)
91 Terminal- Kestel
91/G Terminal- Gürsu
92 Terminal- Beşevler

Bursa Romanya Fahri Konsolosluğu Tatil Günleri

Bursa Romanya Fahri Konsolosluğu ve diğer tüm Konsolosluklar bazı günlerde çalışmazlar. Bu günler takip edilerek vize işlemlerinin ona göre yapılması gerekir. Romanya resmi tatillerinin yanı sıra Türkiye resmi tatillerinde de hizmet verilmez.

Bursa Romanya Fahri Konsolosluğu ile iletişim kurarak belgelerinizin detayı hakkında bilgi edinmek mümkündür. Ancak bu sürede vizenizi kolayca almak için viz merkezlerinden de hizmet alabilirsiniz. Konsolosluk yalnızca mesai saatleri içerisinde hizmet vermektedir. Tatil günlerinin dışında vize işlemleri, pasaport yenileme gibi işlemler yapılabilir.

Fahri Konsolosluk sadece bu hizmetlerle sınırlı değildir. En temel amaçlarından bir tanesi de Türkiye’nin ticari menfaatlerini korumaktır. Vize başvurusu işlemleri Konsolosluk üzerinden en sık yapılan işlemlerdendir. Bu işlemi yapacak olanların çok fazla dikkatli hareket etmesi gerekir. Yanlış ya da eksik bilgiler vizelerin olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir.

TOP İzmir Web Tasarım