Romanya Bodrum Fahri Konsolosluğu

Romanya Bodrum Fahri Konsolosluğu, Romanya konsolosluğu veya başkonsolosluğunun kurulmasına gerek görülmeyen Muğla’nın Bodrum ilçesinde kurulmuştur. Fahri konsolosluğun görevi hizmetinde bulunduğu ülkenin çıkarlarını gözetmektir. Fahri konsolosluk çalışanlarının ve fahri konsolosun Romanya vatandaşı olma zorunluluğu yoktur.

Romanya Bodrum Konsolosluğu Hakkında

Romanya Bodrum Fahri Konsolosluğu, Romanya’nın Türkiye’de bulunan ve diplomatik olmayan temsilciliklerindendir. Bodrum’da Romanya başkonsolosluğu ve konsolosluğu kurulmasına gerek görülmediği için Romanya adına Bodrum ve çevresindeki ticari faaliyetleri yönetmesi ve yeni ticari iş birlikleri yapması için Romanya Bodrum Fahri Konsolosluğu kurulmuştur.

Romanya Bodrum Fahri Konsolosluğu’nun birincil ve en önemli amacı, Romanya yetki alanı çevresindeki ticari ilişkileri yönetmektir. Türkiye ve Romanya arasında Bodrum ve çevresi için yeni yatırım alanları, ticari ve ekonomik işbirliklerinin yapılmasını sağlamaktadır. Romanya’nın Bodrum’daki ekonomik çıkarlarını gözetmektedir.

Romanya Bodrum Fahri Konsolosluğu’na diplomatik bir yetki verilmediğinden dolayı, Romanya vizesi başvurularını kabul etme ve sonuçlandırma yetkisi yoktur. Sadece acil durumlarda Romanya vatandaşları için belge kopya ve belge tasdiki işlemleri yapmaktadır. Romanya, vize başvurusu yapacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları başvurularını Romanya Başkonsolosluğu’na ya da Büyükelçiliğine yapmalıdır.  

Romanya Bodrum Fahri Konsolosluğu Çalışma Saatleri

Hafta içi saat 09.00 ile 16.00 arasında çalışmaktadır.

Romanya Konsolosluk İşlemleri ile ilgili bilgi almak için bizi arayın.

Romanya Bodrum Konsolosu Kimdir?

Romanya’nın Türkiye de bulunan temsilciliğinden biri Romanya Bodrum Fahri Konsolosluğudur. Romanya Bodrum Fahri Konsolosluğunu temsil eden kişiler ise Romanya Bodrum Fahri Konsolosudur. Bu yazı da Romanya Fahri Konsolosu kim olduğu merak eden kişi için “Romanya Fahri Konsolosu Kim?” sorusu cevabı verilmişdir. Romanya Fahri Konsolosu kim olduğu hakkında bilgi yoktur. Romanya Bodrum Fahri Konsolosunun kim olduğunun hakkında bilgi edinilince burada verilecektir. Romanya Bodrum Fahri Konsolosu’nu temel amacı Bodrum ile çevresinde ki Romanya ticari gücü arttırmak, Romanya ile Türkiye arasında yeni ticari iş birlikleri ve yatırım alanı ortaya çıkarmaktır. Bu sebeple Romanya Bodrum Fahri Konsolosunun Romanya vatandaşı olması gerek yoktur. Bodrum ve çevresi de tanınan kişi arasından seçilmektedir. Romanya ile Türkiye arasında ki ilişkileri her alanda geliştirme ve düzenlemeyi amaçlamakta.  Bodrum çevresinde bulunan Romanya vatandaşına her alanda destek sağlamaktadır ve yetki verildiği zaman Konsolosluk himayeleri sağlanmaktadır.

Romanya Bodrum Konsolosluğu Vize İşlemleri

Türkiye’den Romanya’ya seyahat edecek olan kişiler, Romanya seyahatleri için Romanya vize almalıdır. Romanya Bodrum Fahri Konsolosluku vize işlemi; Romanya Bodrum Fahri Konsolosluğu vize işlemi için öncelikle seyahat amaçlarına uygun olan Romanya vize türü belirlemelidir. Romanya vize türü belirleyen kişi, Romanya Bodrum Fahri Konsolosluğundan randevu almalıdır. Romanya Bodrum Fahri Konsolosluku vize randevusa kadar gerekli olan Romanya vize evrakı hazırlanmalıdır. Hazırlanan Romanya vizesi evrakı randevu tarihlerinde Romanya Bodrum Fahri Konsolosluğuna teslim etmelidir.Romanya Bodrum Fahri Konsolosluğuna yapılan vize başvurusunu değerlendirme yetkisi Romanya Ankara Büyükelçiliği ve Romanya İstanbul Başkonsolosluğuna aittir.Romanya Bodrum Fahri Konsolosluğuna yapılan vize başvurusu ortalama olarak 7 iş günü içinde sonuçlanmaktadır.

Romanya Bodrum Konsolosluğu Vize Başvurusu

Romanya’ya seyahat edecek olan kişi, Romanya seyahatleri için vize almalıdır. Romanya vize alacak olan kişi vize başvurusunu Romanya Bodrum Fahri Konsolosluğuna yapabilir. Romanya Bodrum Fahri Konsolosluğuna vize başvurusu yapacak olan kişi, Romanya Bodrum Fahri Konsolosluku vize başvurusu araştırmaktadır. Romanya Bodrum Fahri Konsolosluk vize başvurusu yapacak olan kişi, Romanya vizesi başvurusu için randevu almalı. Randevu tarihlerine kadar Romanya vizesi başvuru için gerekli olan evrak hazırlanmalı ve Romanya Bodrum Fahri Konsolosluk randevu tarihlerinde yetkiliye teslim edilmelidir. Romanya Bodrum Fahri Konsolosluğuna vize başvuru yapacak olan kişi, aşağıdaki duruma dikkat etmelidir. Romanya Bodrum Fahri Konsolosluğuna vize başvuru yapacak olan kişi gerekli olan vize evrakını eksiksiz olarak hazırlamalı. Başvuru yapacak olan kişi, gerekli olan ve Romanya da geçerli olan seyahat sigortası yaptırmalıdır. Romanya vizesi başvurusunda bulunacak olan kişinin Romanya seyahat masrafını karşılayacak maddi durum sahip olması gerekmektedir.

Romanya Bodrum Konsolosluğu Vize Randevusu

Bodrum çevresi ikamet eden ve Romanya vizesini alacak olan kişi, Romanya vize başvurusu Romanya Bodrum Fahri Konsolosluğuna yapabilir.  Romanya Bodrum Fahri Konsolosluğundan randevu almak isteyen kişi, Romanya Bodrum Fahri Konsolosluk vize randevusu konsolosluk ile iletişime geçilerek alabilir. Romanya Bodrum Fahri Konsolosluku vize randevu alacak olan kişi aşağıdaki duruma dikkat etmeli. Romanya Bodrum Fahri Konsolosluğu vize randevu almış olan kişi, Romanya vize randevusu kaçırmamalıdır. Randevusuz başvurular kabul edilmez. Randevu tarihlerinde gerekli olan evrak yanınızda bulunmalıdır. Romanya Bodrum Fahri Konsolosluk vize evrakı konsolosluğun istediği sıralarda hazırlamalıdır. Romanya Bodrum Fahri Konsolosluk vize randevusunda en az 15 dakika önce konsolosluklarda bulunmanız tavsiye edilmekte. Romanya Bodrum Fahri Konsolosluğunu ziyaret etmeden öncesi Romanya Bodrum Fahri Konsolosluk ile iletişime geçerek detaylı bilgiler almanız tavsiye edilmekte.  

Romanya Bodrum Konsolosluğu Görevi

Romanya Bodrum Fahri Konsolosluğu, Romanya nüfusunun yoğun olduğu Bodrum’da Romanya vatandaşlarına yardımcı olması için kurulmuştur. Asıl amacı Romanya ile Türkiye arasındaki ticari işleri geliştirmektir. Romanya Bodrum Fahri Konsolosluğu bu görevinin yanında bölgedeki Romanya vatandaşlarına resmi işlerde yardımcı olmak, yol göstermektir. Resmi olarak bir statüsü olmayan Romanya Bodrum Fahri Konsolosluğu imza tasdik, fotokopi tasdik işleri gibi noter hizmetleri de vermektedir.

Romanya Bodrum Fahri Konsolosluğu vize başvurularını kabul etmez. Bu bölgede ikamet eden vatandaşlar vize başvurularını Romanya konsoloslukları ve büyükelçiliklerinden yapabilmektedir. Vize başvurularını kabul etmeyen Romanya Bodrum Fahri Konsolosluğu vize başvuruları hakkında bilgi verebilmektedir.

Romanya Bodrum Fahri Konsolosluğu hafta içi 08.30- 17.00 arasında hizmet vermektedir. Romanya resmi tatillerinde ve Türkiye resmi tatillerinde hizmet vermemektedir.

TOP İzmir Web Tasarım