Romanya Başkonsolosluğu Bölümleri

Romanya Başkonsolosluğu Türkiye’de yaşayan Romanya vatandaşlarına resmi işlerinde destek olmakta, Türkiye ile Romanya arasındaki ticari ilişkileri düzenlemekte ve Türkiye vatandaşlarına vize hizmeti vermektedir.

Romanya Başkonsolosluğu, Konsolosluğu ve Büyükelçiliği’nde Romanya vatandaşlarına hizmet verecek birçok bölüm bulunmaktadır. Romanya Başkonsolosluk bölümleri aşağıda verilmiştir.

1. Yönetim Bölümü: Romanya Başkonsolosluk bölümleri arasında bulunan yönetim bölümü konsolosluk binası bakımı, personel işleri ve bütçe dağılımını düzenlemektedir.

2. Sekreterlik Bölümü: Sekreterlik Bölümü Romanya Başkonsolosluk bölümleri içerisinde bulunan bir diğer bölümdür. Sekreterlik bölümü bütün resmi yazışmaların yapıldığı bölümdür.

3. Konsolosluk İşleri Bölümü: Romanya Başkonsolosluk bölümleri içerisinde bulunan diğer bölüm konsolosluk işleri bölümüdür. Bu bölüm Romanya vatandaşlarına konsolosluk hizmeti vermektedir. Romanya vatandaşlarına noter işlemleri, pasaport işlemleri, emeklilik ve kimlik işlemleri gibi hizmetlerde bulunmaktadır.

4. Ticaret Bölümü: Romanya Başkonsolosluk bölümleri arasında olan ticaret bölümü Romanya ile Türkiye arasındaki ticari ilişkileri geliştirmeyi amaçlamaktadır.

5. Vize Bölümü: Romanya Başkonsolosluk bölümleri arasında bulunan bir diğer bölüm vize bölümüdür. Vize bölümü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ve Türkiye’de oturum izni olan diğer ülke vatandaşlarına vize hizmeti vermektedir.

Bu da ilginizi çekebilir: Romanya Vizesi

Romanya Başkonsolosluğu Bölümleri ile İlgili

Romanya’nın Türkiye’de bulunan temsilcilikleri, Romanya vatandaşlarına, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına, Türkiye’de oturum izni olan diğer ülke vatandaşlarına konsolosluk hizmeti sağlamaktadır. Türkiye ile Romanya arasındaki ilişkileri düzenlemekte ve geliştirmektedir. Romanya Konsolosluğu, bu hizmetleri daha hızlı ve verimli olarak yerine getirebilmek için, konsolosluk bünyesinde bölümler kurmuşlardır. Romanya başkonsolosluk bölümleri aşağıda verilmiştir.

  • Yönetim Bölümü: Romanya Konsolosluğu’nun yönetimi ile ilgilenmektedir. Konsolosluk personelleri ve konsolosluğun bakımı yetki alanına girmektedir.
  • Konsolosluk Bölümü: Türkiye'de yasal olarak ikamet eden Romanya vatandaşlarının konsolosluk işlemlerini yapmaktadır. Romanya’nın Türkiye’deki vatandaşlarına kimlik işlemleri, pasaport işlemleri ve kopya, belge tasdik işlemleri yapmaktadır.
  • Ekonomi Bölümü: Romanya ile Türkiye arasındaki ticari bağları düzenlemeyi amaçlamaktadır. Türkiye ile Romanya arasında yeni ticari işbirlikleri ortaya çıkarmayı amaçlar.
  • Siyaset Bölümü: Romanya ile Türkiye arasındaki siyasi ve diplomatik ilişkileri düzenlemektedir. Türkiye ile Romanya arasındaki bağları güçlendirmeyi amaçlar. Bu işlemleri Romanya ve Türkiye hukukuna bağlı olarak yürütmektedir.
  • Vize Bölümü: Romanya’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarına ve Türkiye’de oturum izni olan diğer ülke vatandaşlarına, seyahatleri için vize hizmeti vermektedir.

Romanya Hakkında Bilgi almak için bizi arayın.

TOP İzmir Web Tasarım