Romanya Antalya Fahri Konsolosluğu

Romanya Antalya Konsolosluğu, Antalya ve çevre illerde ikamet etmekte olan Romanya vatandaşlarına konsolosluk işlemleri hizmeti vermektedir. Bu hizmetler doğum işlemi, ölüm işlemi, evlilik işlemi, boşanma işlemi, pasaport işlemi, kimlik işlemleri, ehliyet işlemleri, noterlik işlemleri gibi hizmetlerdir.

Türkiye ile Romanya arasındaki ticari, kültürel, sosyal, ekonomik ilişkileri geliştirmeyi amaçlamaktadır. Yeni ticari işbirlikleri ortaya çıkarmayı amaçlamaktadır. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ve Türkiye’de oturum izni olan üçüncü ülke vatandaşlarının vize başvurularını değerlendirmektedir. Romanya vize başvurusu yapmak isteyenler Romanya Antalya Konsolosluğu’na başvurabilir.

Romanya Antalya Konsolosluğu hafta içi 08.30 - 16.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Ayrıca Romanya resmî tatilleri ve Türkiye Cumhuriyeti resmî tatillerinde çalışmamaktadır.

Romanya Konsolosluğu Antalya

Romanya Antalya Konsolosluğu, Romanya Devleti’ni Türkiye’de temsil eden temsilciliklerden birisidir. Romanya Antalya Konsolosluğu, uluslararası hukuka, Romanya ve Türkiye Cumhuriyeti kanununa göre Romanya vatandaşlarının ve Romanya'nın haklarını ve çıkarlarını korumaktadır. Romanya Antalya Konsolosluğu, Romanya-Türkiye stratejik ortaklığı ile ikili ilişkilerin gelişmesini sağlamaktadır. Romanya ve Türk kurumları arasında diyalog bağı oluşturur. Romanya Antalya Konsolosluğu, Romanya ve Türkiye arasında bir köprü görevi görmektedir.

Romanya Antalya Konsolosluğu, Romanya ve Türkiye arasındaki dostane ilişkileri geliştirmek ve belirli bir seviyede tutmayı amaçlar. Bu görevinin yanında Romanya ile Türkiye arasındaki ekonomik, ticari, siyasi, kültürel, bilimsel ve akademik ilişkileri her açıdan bağları geliştirmektedir.

Romanya Antalya Konsolosluğu Romanya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına, Romanya seyahati için vize hizmeti vermektedir.

Romanya Antalya Konsolosluğu Çalışma Saatleri

Romanya Antalya Konsolosluğu, Romanya ve Türkiye resmi tatillerinde çalışmamaktadır. Hafta içi saat 08.00 ile 16.00 arasında hizmet vermektedir.

Romanya Antalya Konsolosu kimdir?

Cemal Özgörkey, 1959 yılında İzmir de doğmuştur. İlkokul ve orta okulu İzmir Saint Joseph okulunda tamamlamışdır. Ardından ise İstanbul Galatasaray Lisesinde okumaya başlamıştır. 1979 yılı da bu liseden mezun olmuş. ABD’de Atlanta’da bulunan Oglethrpe Üniversitesinin Uluslararası Finans Bölümünden mezun olmuştur. 1984 yılı Türkiye’ye dönmüş ve aile şirketleri olan Özgörkey Grubu’nun Coca-Cola Şişe İzmir Pre-Mix Müdürlüğünde göreve başladı. 1996 yılı kadar Özgörkey Holdingin çeşitli fabrikasında müdürlük yaptı. 1997 yılı Özgörkey Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı olarak göreve başladı. 2009 yılından beriyse Anadolu Etap Tarım ve Gıda Ürünlerinde Yönetim Kurulu Başkan vekili olarak görevini yapmaktadır. 2008 ve 2010 yılı arasında Galatasaray SK’da yönetim kurulu üye olarak ve Galatasaray Pazarlama A.Ş. de Yönetim Kurul Başkanı olarak görev yaptı.

Antalya Romanya Konsolosluğu İşlemleri

Romanya seyahati olacak olan Türkiye vatandaşları, Antalya Romanya Konsolosluğu ile işlemlerini yürütülmesini sağlar. Pasaport işlemleri, Romenlerin pasaportlarının yenilenmesi, kanuni ya da tıbbi alanlarda yardım sağlama, ülkeye geri dönüş yapma, doğum ya da ayrılık gibi işlemleri yürütürler.

Vize başvurusu işlemi yapmak isteyen kişiler, bunun için şahsen başvuru yapmalıdır. Pasaportla alakalı işlemler doldurulurken çok dikkatli olunması gerekir. Islak imzanın olması da oldukça önemlidir. Vize başvurusu yapacak olanlar bu durumu, vize talep dilekçesi ile Konsolosluk yetkililerine bildirmelidir.

Ayrıca Konsolosluk vize türü ve kalış süresine göre vize ücretini belirlemekte de yetkilidir. Konsolosluk aracılığıyla pasaport yenileme işlemleri de yürütülebilir. Hizmetlerin aksamaması açısından tatil günlerinin takip edilmesi ve ona göre işlemlerin yapılması son derece önemli bir konudur.

Romanya Antalya Konsolosluğu vize işlemleri

Romanya vize alacak olan kişi, Romanya seyahati için vize başvurusunu Romanya Antalya Konsolosluğuna yapabilmekte. Romanya Antalya Konsolosluğuna vize başvurusunu yapacak olan kişi, Romanya Antalya Konsolosluğu vize işlemi hakkında araştırma yapmakta. Bu yazı da Romanya Antalya Konsolosluğu vize işlemi hakkında bilgi verilmiştir. Romanya Antalya Konsolosluku vize işlemi için öncelikle seyahat amaçlarına uygun vize türü belirlenmeli. Romanya vizesi türü belirlendikten sonra Romanya Antalya Konsolosluğundan randevu alınmalı. Randevu tarihlerine kadar Romanya vize için gerekli olan evrak hazırlanmalıdır. Hazırlanan vize evrakı randevu tarihlerinde Romanya Antalya Konsolosluğuna teslim edilmelidir. Romanya Antalya Konsolosluğuna yapılan başvuru inceleme ve değerlendirmek yetkisi Romanya Ankara Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğuna aittir. Romanya Antalya Konsolosluğu vize işlemi için talep edilecek Romanya vizesi türü gerekli olan evrak ile yetkiliye kanıtlanmalıdır. Romanya Antalya Konsolosluku vize başvurusu yapacak olan kişi, Romanya Konsolosluğu ile iletişime geçerek gerekli olan evrakı öğrenebilir. 

Romanya Antalya Konsolosluğu vize başvurusu

Romanya’ya seyahat etmeyi isteyen kişi, Romanya seyahati için Romanya Antalya Başkonsolosluğuna vize başvurusunu yapabilir. Romanya Antalya Konsolosluğuna vize başvurusunu yapacak olan kişi, Romanya Antalya Konsolosluğu vize başvuru hakkında araştırmalar yapmaktadır. Bu yazı da Romanya Antalya Konsolosluğu vizesi başvuru hakkında bilgi verilmişdir. Romanya Antalya Konsolosluk vize başvurusu yapacak olan kişi, Romanya Antalya Konsolosluğundan randevu almalıdır. Randevu tarihlerine kadar vize başvuru için gerekli olan evrak hazırlanmalı ve Romanya Antalya Konsolosluku randevu tarihlerinde yetkiliye teslim etmeli. Romanya Antalya Konsolosluğunun vize başvuru inceleme yetkisi bulunmamakta. Romanya Antalya Konsolosluku vize başvuru yapacak olan kişi, gerekli olan Romanya vize evrakını eksiksiz olarak hazırlamalı. Ayrıca Romanya Antalya Konsolosluğu vize başvurusu için ulaşım ile konaklama rezervasyonu yapılmalıdır. Bunun yanı da Romanya’da geçerli seyahat sağlık sigortasını yaptırılmalıdır. Başvuru yapacak olan kişi, Romanya vizesi bitiminden önce ülkeden ayrılacağı kanıtlamalıdır.

Romanya Antalya Konsolosluğu vize randevusu

Romanya’ya seyahat edecek olan kişi, Romanya seyahati için vize almalı. Romanya seyahati için vize alacak olan kişi, Romanya vizesi başvurusunu Romanya Antalya Konsolosluğuna yapabilmektedir. Bu yazı da Romanya Antalya Konsolosluku vize randevusu hakkında bilgileri verilmiştir.

Romanya vize alacak olan kişi, Romanya Antalya Konsolosluğu vize başvuruları için randevu almak zorunda. Romanya Antalya Konsolosluku vize randevusunu alacak olan kişi, konsoloslukla iletişime geçerek randevular alabilir. Romanya Antalya Konsolosluku vize randevu tarihinde gerekli olan evrak yetkiliye teslim edilmelidir.

Romanya Antalya Konsolosluğu vize randevu almış olan kişi, randevu tarihlerini kaçırmamaya özen göstermeli. Romanya Antalya Konsolosluku vize randevuyu kaçıran kişilerin işlemi kabul edilmeyebilir. Bu sebeple başvuru yapacak olan kişinin Romanya Antalya Konsolosluğu vize randevu alması gerekmektedir. Bu durum da başvuru yapacak olan kişilerin seyahat planı aksamış olur. Gerekli olan evrakın geçerlilik tarihi geçmiş olabilir.

Romanya Antalya Konsolosluğunun İletişim Bilgileri

Resmî bir kurum olan Antalya Romanya Konsolosluğu’nun diplomatik yetkisi yoktur. Dolayısıyla Türkiye’yle alakalı menfaatleri korumasının yanı sıra, resmî olan çok fazla konuyu yönetir. Antalya Romanya Konsolosluğu üzerinden çok fazla işlem yapılabilir. Antalya’da ikameti bulunanlar Romanya vizesi süreçleriyle alakalı olan her konuda Konsolosluktan yardım alabilir.

Fahri Konsolosluk görevleri, anlaşma ve nizamnamelere dayandırılarak yapılır. Türkiye’nin ticari menfaatlerini korumak, Konsolosluk görevleri arasında yer alır. Her gün kusursuz hizmet sağlamaya çalışan Konsolosluk, bazı önemli günlerde kapalıdır. Bu gibi günlerde de işlemler gerçekleştirilemez. 1 Ocak, 1 Mayıs, 1 Aralık, 25 ve 26 Aralık tarihlerinde Konsolosluktan hizmet alınamaz. Romanya Cumhuriyetine seyahat gerçekleştirmek isteyen herkes, buradan kolayca işlemlerini yürütebilir.

Konsolosluk her sene güncel vize işlem evrakları yayınlamaktadır. Bu evrakların eksiksiz olarak hazırlanması neticesinde vizenizi rahatlıkla alabilirsiniz. Vize işlemleri sırasında her belge eksiksiz olarak dosyada bulunmalıdır. Vize işlemleri sırasında vaktiniz kısıtlı ise ve vize reddi almak istemiyorsanız profesyonel danışmanlık hizmeti ile bu vizenizi daha kolay şekilde alabilirsiniz.

Romanya Vatandaşlık İşlemleri ile ilgili bilgi almak için bizi arayın.

TOP İzmir Web Tasarım